Muffinka Monster High!

17 lutego 2013

babeczka monster high gotowa Muffinka Monster High!

Muffinka Monster High

Dziś temat z ostatnich warsztatów urodzinowych: BABECZKI W KLIMACIE MONSTER HIGH. Dzieci (dziewczynki, jak i chłopcy:)) bawiły się świetnie. Muffiny wyszły przepiękne!

Jak je zrobić?

Upiecz babeczki w ładnych papilotkach.

babeczka monster high przygotowanie Muffinka Monster High!

Muffinka Monster High, przygotowanie.

Przygotuj masy cukrowe. Możesz je kupić lub zrobić sama. Jeśli chcesz korzystać z ciemnych kolorów (zwłaszcza z czerni) warto zaopatrzyć się w gotową zabarwioną masę plastyczną. W przeciwnym razie musisz liczyć się z użyciem bardzo dużej ilości barwnika, który może wpłynąć zarówno na smak, jak i konsystencję lukru.

Potrzebne będą również: wykałaczki lub nożyk/ skalpel do wycięcia kształtu czaszki, wykrawaczka w kształcie koła o średnicy muffinki oraz szablon czaszki.

W wyszukiwarce (grafika) wpisz frazę Monster High i wybierz zdjęcie, które najbardziej Ci odpowiada. Podczas drukowania w ustawieniach masz możliwość skalowania -sterowania wielkością obrazka na wydruku. Metodą prób i błędów znajdź optymalną wielkość obrazka.

Wydrukuj szablon. Wytnij.

Rozwałkuj (nie za cienko) czarną masę cukrową. Jeśli się klei, użyj niewielkiej ilości cukru pudru do podsypania. Wytnij koło.

babeczka monster high baza czarna Muffinka Monster High!

Muffinka Monster High, baza.

Posmaruj muffinkę cienką warstwą kremu maślanego. Połóż czarną masę cukrową.

babeczka monster high podstawa Muffinka Monster High!

Muffinka, przygotowanie.

Rozwałkuj białą masę plastyczną. Przyłóż szablon. Za pomocą wykałaczki lub skalpela wytnij kształt czaszki.

babeczka monster high czaszka Muffinka Monster High!

Muffinka Monster High – wycinanie kształtu czaszki.

Przygotuj dwie kulki czarnej masy, z których zrobisz oczy (aby uzyskać odpowiednią wielkość przyłóż je do szablonu) i jedną malutką na nos. Z fioletowego lukru przygotuj za pomocą wykałaczki kokardę.

babeczka monster high oczy Muffinka Monster High!

Muffinka Monster High, przygotowanie oczu.

Przyklej (odrobiną miodu lub wody) oczy, nos i kokardę w odpowiednich miejscach. Delikatnie przenieś czaszkę:) na babeczkę.

Muffinka monsterHigh na urodziny Muffinka Monster High!

Muffinka Monster High.

Jeśli bardzo się spieszysz, a masz w domu jubilatkę zakochaną w Monster High zobacz opłatki na muffinki Monster High. To szybki i efektowny sposób na udekorowanie babeczek.

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: