Muffinka Monster High!

17 lutego 2013

Muffinka_Monster_High

Muffinka Monster High

Dziś temat z ostatnich warsztatów urodzinowych: BABECZKI W KLIMACIE MONSTER HIGH. Dzieci (dziewczynki, jak i chłopcy:)) bawiły się świetnie. Muffiny wyszły przepiękne!

Jak je zrobić?

Upiecz babeczki w ładnych papilotkach.

babeczka_monster_high_przygotowanie

Muffinka Monster High, przygotowanie.

Przygotuj masy cukrowe. Możesz je kupić lub zrobić sama. Jeśli chcesz korzystać z ciemnych kolorów (zwłaszcza z czerni) warto zaopatrzyć się w gotową zabarwioną masę plastyczną. W przeciwnym razie musisz liczyć się z użyciem bardzo dużej ilości barwnika, który może wpłynąć zarówno na smak, jak i konsystencję lukru.

Potrzebne będą również: wykałaczki lub nożyk/ skalpel do wycięcia kształtu czaszki, wykrawaczka w kształcie koła o średnicy muffinki oraz szablon czaszki.

W wyszukiwarce (grafika) wpisz frazę Monster High i wybierz zdjęcie, które najbardziej Ci odpowiada. Podczas drukowania w ustawieniach masz możliwość skalowania -sterowania wielkością obrazka na wydruku. Metodą prób i błędów znajdź optymalną wielkość obrazka.

Wydrukuj szablon. Wytnij.

Rozwałkuj (nie za cienko) czarną masę cukrową. Jeśli się klei, użyj niewielkiej ilości cukru pudru do podsypania. Wytnij koło.

babeczka_monster_high_baza_czarna

Muffinka Monster High, baza.

Posmaruj muffinkę cienką warstwą kremu maślanego. Połóż czarną masę cukrową.

babeczka_monster_high_z_bazą

Muffinka, przygotowanie.

Rozwałkuj białą masę plastyczną. Przyłóż szablon. Za pomocą wykałaczki lub skalpela wytnij kształt czaszki.

muffinka_monster_high_czaszka

Muffinka Monster High – wycinanie kształtu czaszki.

Przygotuj dwie kulki czarnej masy, z których zrobisz oczy (aby uzyskać odpowiednią wielkość przyłóż je do szablonu) i jedną malutką na nos. Z fioletowego lukru przygotuj za pomocą wykałaczki kokardę.

babeczka_monster_high_oczy

Muffinka Monster High, przygotowanie oczu.

Przyklej (odrobiną miodu lub wody) oczy, nos i kokardę w odpowiednich miejscach. Delikatnie przenieś czaszkę:) na babeczkę.

Muffinka_monsterHigh_na_urodziny

Muffinka Monster High.

Jeśli bardzo się spieszysz, a masz w domu jubilatkę zakochaną w Monster High zobacz opłatki na muffinki Monster High. To szybki i efektowny sposób na udekorowanie babeczek.

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: